Kā pelnīt vairāk e-komercijas biznesā?

Vairāk nekā 74% Latvijas iedzīvotāju iepērka interneta veikalos.

Šodien, kad interneta veikalos iepērkas vairāk nekā 74% Latvijas iedzīvotāju un kad interneta veikalu izveidot šķiet pavisam ātri un vienkārši, arvien vairāk un vairāk internetveikalu tiek slēgti.

Ko darīt? Kā lielās un arvien augošās konkurences apstākļos izdzīvot, stabilizēties un varbūt pat pelnīt vairāk? ECOM 2.0 komanda vēlas sniegt dažas idejas šo problēmu risināšanai no tehnoloģiskā skatupunkta.Esošo klientu noturēšana

No tehnoloģiju viedokļa ir svarīgi, lai sistēma, kurā jūs veicat savu e-komercijas darbību, atbalsta šīs dažādās mārketinga iespējas – ļauj veidot atlaižu kuponus, kodus, veikt bonuspunktu uzkrājumus, kā arī aplūkot klientu veiktos pasūtījumus u.c.


Lai noturētu esošos klientus un nodrošinātu, ka viņi atnāks pie jums vēlreiz un vēl, ir svarīgi parādīt, ka jums viņi rūp. To var darīt vairākos veidos:

 • veidojot dažādus akcijas piedāvājumus tieši esošajiem klientiem;
 • veidojot specializētos (individuālos) piedāvājumus, kas ir balstīti uz klienta veiktajiem pasūtījumiem;
 • pielāgojot interneta veikala dizainu un padarot pasūtījuma noformēšanas procesu maksimāli vienkāršu un klientam patīkamu, mudinot klientu pasūtīt atkārtoti;
 • izsūtot klientiem atlaižu kuponus un svētku piedāvājumus;
 • nodrošinot bonusu punktu uzkrājumu par veiktajiem pirkumiem, ko iespējams izmantot, norēķinoties par citu preci u.tml.


Jaunu klientu piesaiste

Piesaistīt jaunus klientus ar kādu īpašu akciju vai izpārdošanu paliek arvien grūtāk, tāpēc ECOM 2.0 komanda iesaka apsvērt arī citas jaunu klientu piesaistīšanas metodes.

Kā interesantus klientu piesaistes piemērus mēs aplūkosim dažas noderīgas un izaugsmi veicinošas ECOM 2.0 I-STORE sistēmas funkcijas:

 • Vairāk veikalu = vairāk pircēju. Jūs varat piesaistīt vairākus interneta veikalus vienai e-komercijas sistēmai, tādā veidā nodrošinot vairākas tirdzniecības platformas, kuras var arī nodalīt pēc konkrētām produkcijas grupām (piemēram, ja jūs tirgojat gan apģērbus, gan apavus vienā veikalā, ar ECOM 2.0 I-STORE jūs varat izveidot kaut trīs interneta veikalus – vienu apģērbiem, vienu apaviem un vienu – abiem kopā);
 • Sāciet pārdot arī partneru un/vai izplatītāju interneta veikalos. Mūsu sistēma ļauj izveidot citas e-komercijas sistēmas vien pāris minūšu laikā, tādā veidā sniedzot jūsu partnerim jau gatavu interneta veikalu ar visām jūsu precēm, turklāt jūsu partneris var pieslēgt tajā arī savu un citu piegādātāju produkciju, veidojot savu e-komercijas darbību un pārdodot savā jaunajā veikalā arī visas jūsu preces ar saviem cenu noteikumiem.
 • Atveriet filiāli jebkurā citā valstī. Vien ar dažu klikšķu palīdzību varat izveidot jaunu ECOM 2.0 I-STORE sistēmu ar visu jūsu produkciju. Piesaistiet jaunu WEB adresi un nomainiet produkcijas uzcenojumus, kā arī nodrošiniet jūsu interneta veikala tulkojumus izvēlētās valsts valodā, un varat uzsākt savu e-tirdzniecību jebkurā citā valstī kaut rītdien!


Pieprasījumam atbilstoša darba jauda

Viens no būtiskākajiem e-komercijas uzņēmuma izaugsmes aspektiem ir uzņēmuma kapacitāte jeb spēja nodrošināt pieprasījumam atbilstošu piedāvājumu, datu apstrādes ātrumu un darba organizācijas kvalitāti.

No tehnoloģiskā viedokļa tas nozīmē, ka jūsu e-komercijas sistēmai un pieejamajiem resursiem jāspēj nodrošināt veiksmīgu un nepārtrauktu jūsu darba procesu. Darba procesa ātrumu un kapacitāti var uzlabot dažādi faktori:


 • e-komercijas sistēmas darbības ātrums;
 • automātiskā e-pastu un rēķinu izsūtīšana klientiem;
 • iespēja apstrādāt datus masveidā un automātiski – piemēram, masveidā publicēt vai izdzēst preces no mājaslapas, masveidā kopēt preces, preču aprakstus, masveidā automātiski apstrādāt preču attēlus u.tml.;
 • datu automātiska apmaiņa ar jūsu piegādātāju datiem (automātiska preču, preču cenu, atlikumu u.c. rādītāju atjaunināšana no jūsu piegādātājiem savā e-komercijas sistēmā un interneta veikalā);
 • automātiska datu nodošana jūsu grāmatvedības un noliktavas uzskaites sistēmām;
 • ērts pasūtījumu apstrādes mehānisms, kas ļauj vienam jūsu darbiniekam apstrādāt 100 – 150 pasūtījumus dienā u.tml

ECOM 2.0 ir latviešu izstrādātāju komanda, kas strādā ar e-komercijas risinājumiem vairāk nekā 15 gadus. Strādājot ar parastiem interneta veikaliem un to pamatā esošajām e-komercijas platformām, mēs redzējām virkni problēmu un lietu, kas būtiski kavē un aiztur e-komercijas biznesa attīstību.

Dabiski mums radās neskaitāmi jautājumi – kāpēc tik sarežģīti, ja varētu vienkāršāk? Kāpēc manuāli, ja var automātiski? Kāpēc tik maz rezultāta un tik daudz darba, ja var ātri un vienkārši? Un, meklējot atbildes uz šiem jautājumiem, vairāku gadu garumā uzkrātā pieredze un iespējas ļāva mums izveidot ECOM 2.0 – unikālu, pašu izstrādātu e-komercijas risinājumu, kas ļauj ne vien uzlabot un automatizēt e-tirdzniecības procesus, bet arī nodrošināt izaugsmes un attīstības iespējas.

Ja arī Jūs vēlaties attīstīt savu e-komercijas biznesu, atnāciet pie mums uz tasi kafijas, pastāstiet, kāda ir jūsu biznesa izaugsmes vīzija, un mēs pastāstīsim, kādas ir tās realizācijas tehnoloģiskās iespējas.